Aigaio365 > SPORTS > Στον τελικό της Κ12 ΠΑΣ Νάξου και Αίαντας Σύρου

Στον τελικό της Κ12 ΠΑΣ Νάξου και Αίαντας Σύρου

Το τρόπαιο του πρωταθλητή Κυκλάδων στην Κ12 στο ποδόσφαιρο, θα έχουν την ευκαιρία να διεκδικήσουν απόψε (19:00), ΠΑΣ Νάξου και Αίαντας Σύρου.

Ο πρώτος νίκησε με 3-0 την Μύκονο, ενώ ο Αίαντας επείτα από θρίλερ, νίκησε με 4-1 τον Μαρπησσαϊκό στα πέναλτι.

ΠΑΣ Νάξου-ΑΟ Μυκόνου 3-0

Τα γκολ: 5ο λεπτό Ορφανός, 46ο λεπτό Λέκας, 50ο λεπτό Γιαννακόπουλος

Διαιτητές: Ρούσσος Ι,-Μουτάφης Α.

ΠΑΣ Νάξου (Μαράκης): Κουφόπουλος, Μαθιάσος, Πετράς, Ψαρράς, Ορφανός, Κούρτης, Παντελαίος, Λέκκας, Γιαννακόπουλος.

Έπαιξαν και οι: Χωριανόπουλος, Χατζής, Σιδερής, Μαργαρίτης

Α.Ο. Μυκόνου (Τσιφούτης): Ρουμελιώτης, Ασράμ, Ντάφουλης, Ζουγανέλης, Κατσικαλάκης, Κοδελι, Κυριαζής, Τσιφούτης, Μπαλα.

Έπαιξαν και οι: Τσόπελας, Χασά, Σαββίδης, Μπάλα, Τσουβελακίδης

Αίαντας Σύρου-Μαρπησσαϊκός 2-2 (4-1 πέναλντι)

Διαιτητές: Καλόγερας, Ρούσσος Ι

Τα γκολ: 2ο λεπτό Κάτρης με πέναλντι, 20ο λεπτό Φρέρης-4ο λεπτό Βιλαντώνης, 42ο λεπτό Βιλαντώνης

Αίαντας Σύρου (Βουτσίνος): Κορφιάτης, Κουντούρης, Δερεμπούκας, Φρέρης, Ρούσσος, Καφούρος, Μακρυωνίτης, Κάτρης, Βαρθαλίτης.

Έπαιξαν και οι: Σκευοφύλακας, Γκοτσόπουλος, Σιγάλας, Ξαγοράρης, Ντε Σιμόνε

ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκός (Γαβαλάς): Σπανός, Άγουρος, Βιλαντώνης, Αποστολόπουλος Π., Κρητικός, Ζουμής, Γεμελιάρης, Θαλασσινός, Κοντός.

Έπαιξαν και οι: Τζιώτης, Αποστολόπουλος Ν, Παντελαίος Κ, Σπανογιάννης, Παντελαίος Ε, Δαγδελένης

Πηγή: sportcyclades