Aigaio365 > SPORTS > Νίκη για τον ΑΜΣ Φιλωτίου

Νίκη για τον ΑΜΣ Φιλωτίου

Με γκολ του Ευριπιώτη από τα 30 μέτρα στο 55ο λεπτό, ο ΑΜΣ Φιλωτίου, νίκησε εντός έδρας τον ΑΟ Μυκόνου με 2-1. Ο Νταής στο 35ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει πέντε λεπτά πριν το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων, με τον Μύρτινα.

Διαιτητής: Κουζούμης | Βοηθοί: Νεοκοσμίδης – Φαν Άακεν

ΑΜΣ Φιλωτίου (Μιχαήλοβιτς): Ξένος, Μακρυμανώλης, Σαντέ, Ρεγγινίδης, Μεμλίκα (38΄Μουστάκης), Μπονιάκος, Ζούλης, Ευριπιώτης, Νταής, Κοττάκης, Μπόσκου (56΄Λιόφαγος)

ΑΟ Μυκόνου (Παχατουρίδης): Παπάς, Μύρτινας, Παπαδόπουλος (46΄Χιλάι), Τόμπρος, Καρατσάς, Ράγια Χ., Μπαλλής, Αμπαδίνης, Σερέπας, Μπομπάι (67′ Ράγια Ρ.), Αλεξανδρόπυλος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας Κυκλάδων, έχουν ως εξής: 26/03: ΑΜΣ Φιλωτίου-ΑΟ Μυκόνου 2-1. 25/03: Άνω Μερά-Θυέλλα Καμαρίου 0-0, Α0 Σύρου-Λάβα Εμπορείου 3-0 (α.α.).