Aigaio365 > SPORTS > Εύκολα ο Ολυμπιακός τον Άρη παρουσία του Γιάννη Αντετοκούνμπο

Εύκολα ο Ολυμπιακός τον Άρη παρουσία του Γιάννη Αντετοκούνμπο

Το 1-0 στις νίκες έκανε με αντίπαλο τον Άρη, ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν στο ΣΕΦ με 84-54 για την ημιτελική φάση των πλέι οφ της Basket League, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κώστα Παπανικολάου.

Ο 26χρονος φόργουορντ, τελείωσε το ματς με 17 πόντους εκ των οποίων οι 13 στο δεύτερο δεκάλεπτο, βοηθώντας την ομάδα του να ξεφύγει στο σκορ. Στο 11ο λεπτό, τραυματίστηκε στο πρόσωπο ο Ιωάννης Παπαπέτρου, με αποτέλεσμα να προφυλαχθεί στην συνέχεια από τον Γιάννη Σφαιρόπουλο.

Παρών στο γήπεδο ήταν και ο ηγέτης των Μιλγουόκι Μπακς, Γιάννης Αντετοκούνμπο, μαζί με την κοπέλα του και τον αδερφό του, Κώστα.

Διαιτητές: Σχινάς-Δεσλής-Μπήτης

Τα δεκάλεπτα: 21-17, 44-31, 64-38, 84-54

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σφαιρόπουλος):
Γκριν 11 (6ασ.), Μπιρτς 4 (6ριμπ.), Γιανγκ 11 (6ριμπ.), Τολιόπουλος 5 (1), Παπαπέτρου, Σπανούλης 10, Ουότερς 3, Αγραβάνης 5 (8ριμπ.), Μιλουτίνοφ 2, Πρίντεζης 10, Παπανικολάου 17 (1), Μάντζαρης 6 (2τρ. 6ριμπ.)

ΑΡΗΣ (Πρίφτης): Τζάκσον, Σκοτ 3 (1), Ξανθόπουλος 1, Φλιώνης 2, Τσαϊρέλης 1 (6ριμπ.), Κάμινγκς 10, Ζάρας 8 (2), Χρηστίδης, Μούρτος 5, Γιάνκοβιτς 10 (1), Καββαδάς 14 (6ριμπ.), Ντραγκίτσεβιτς

To υπόλοιπο πρόγραμμα έχει ως εξής:

Αύριο (11/05)

Κλειστό: ΟΑΚΑ (19:00, Νοvasports 2), Παναθηναϊκός-ΑΕΚ (Διαιτητές: Πηλοΐδης-Μάνος-Τσώνος)

Δεύτεροι Αγώνες

13/05

Κλειστό: Αλεξάνδρειο (17:00, Νοvasports 2), Άρης-Ολυμπιακός (Διαιτητές:Καρακατσούνης-Ψαριανός-Παντελίδης)

14/05

Κλειστό: ΟΑΚΑ (19:00, Cosmote Sport 4), ΑΕΚ-Παναθηναϊκός (Π. Αναστόπουλος-Σώμος-Μαγκλογιάννης)