Aigaio365 > SPORTS > Θύμα έκπληξης στη Νάξο η Σπάρτη, αποκλείστηκε από τη Θύελλα Καμαρίου

Θύμα έκπληξης στη Νάξο η Σπάρτη, αποκλείστηκε από τη Θύελλα Καμαρίου

Η νεοφώτιστη στη Γ’ Εθνική Θύελλα Καμαρίου υπέταξε (1-0) τη Σπάρτη στη Νάξο και την πέταξε εκτός από τους «32» του Κυπέλλου Ελλάδας. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 11ο λεπτό ο Μάριος Αργυρίου, ο οποίος με σουτ νίκησε τον Πάντο.

Κάζο για την ομάδα της Football League, την οποία καθοδηγεί ο Κριστόφ Βαζέχα. Οι Λάκωνες προβλημάτισαν έντονα με την εμφάνισή τους, προσπάθησαν στο δεύτερο ημίχρονο να φτάσουν στην ισοφάριση, αλλά παρά την κατοχή της μπάλας, κατέστη ανέφικτο να παραβιαστεί η εστία του Ανδριόλα.

Η ομάδα της Σαντορίνης έγραψε ιστορία με την πρόκρισή της στους «32», ενώ πέρυσι αγωνιζόταν στο τοπικό.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Κώστας Μιχάλης): Ανδριόλας, Σπανός, Γελαδάρης, Μαντούσης, Ρέτζο, Σιμιτσής, Φίλων, Φύτρος Μ. (84′ Αρβανίτης), Αργυρίου, Ερρίκος (90′ Γατσέλος), Μαυρομάτης (74′ Ζανελάρι).

ΣΠΑΡΤΗ (Κριστοφ Βαζέχα): Πάντος, Οικονόμοπουλος, Κοζάκης, Βλάχος (58′ Τιεντσέ), Φραγκούλης, Παυλής, Κολτσίδας, Στογιάνοβιτς, Ντος Ρέις (62′ Σαραντόπουλος), Μαντζίρης (81′ Καινούργιος), Βλαχομήτρος.